Zamknij

Iker Casillas wraca do Realu Madryt. Specjalne zadanie od władz klubu

19.07.2020 09:15
Iker Casillas wraca do Realu Madryt
fot. SOLARPIX.COM/EAST NEWS

Iker Casillaspo pięciu latach ma wrócić do Realu Madryt. Legendarny bramkarz Królewskich nie wróci na boisko, ale zjawi się na Santiago Bernabeu w zupełnie innej roli. Według dziennika "Marca" ma być doradcą prezydenta Florentino Pereza.

Iker Casillas w czerwcu wycofał się z kandydowania na prezydenta hiszpańskiej federacji piłkarskiej (RFEF). Mistrz świata w 2010 roku uzasadnił swoją decyzję "wyjątkową sytuacją społeczną, gospodarczą i zdrowotną", z którą zmaga się jego kraj, co powoduje, że wybory w federacji zeszły na dalszy plan.

39-latek przez większość kariery występował w Realu Madryt z którym wywalczył pięć krajowych mistrzostw i trzykrotnie triumfował w Lidze Mistrzów.

Iker Casillas wraca do Realu Madryt

W lipcu 2015 roku opuścił "Królewskich" i przeniósł się do FC Porto. Przejście do portugalskiego klubu było pierwszą zmianą barw w karierze seniorskiej hiszpańskiego golkipera. Ponad rok temu, 1 maja 2019 r., podczas jednego z treningów FC doznał zawału serca. Po dwóch miesiącach władze portugalskiego klubu ogłosiły, że do czasu odzyskania pełni sił, zostanie włączony do sztabu szkoleniowego "Smoków". Pod koniec 2019 wrócił do treningów, ale później już nie grał w żadnych oficjalnych meczach.

Casillas z reprezentacją Hiszpanii w 2010 roku wywalczył mistrzostwo świata, a w 2008 i 2012 - mistrzostwo Europy.

RadioZET.pl/PAP