Zamknij

Gerard Pique odpowiada dziennikarzowi. Hiszpan pokazał screen z konta bankowego

07.01.2022 20:13
Gerard Pique odpowiada dziennikarzowi. Hiszpan pokazał screen z konta bankowego
fot. PAU BARRENA/AFP/East News

Gerard Pique odpowiedział na doniesienia hiszpańskiego dziennikarza Lluísa Canuta z programu „Onze”, który podał rzekomą wysokość zarobków Hiszpana. Środkowy obrońca pokazał na swoim Twitterze screen z własnego konta bankowego.

W programie „Onze” Canut poinformowął, że w czołówce najlepiej zarabiających zawodników Barcelony jest trzech Hiszpanów: Piqué, Busquets i Alba. Wśród zatrudnionych na najwyższych kontraktach jest też wypożyczony do Aston Villi Philippe Coutinho, Umtiti i Dembélé, a także Ter Stegen.

Według informacji Lluísa Canuta Gerard Pique otrzymuje od Barcelony 28 milionów euro miesięcznie. Piłkarz zgodził się na obniżkę, ale i tak - zdaniem dziennikarza - otrzymał całą kwotę z powodu doliczenia premii za „wierność”.

Pique pokazuje screen z konta

FC Barcelona w oficjalnym komunikacie poinformowała, że Lluís Canut podał nieprawdziwe informacje, a po chwili dowód na to przedstawił Gerard Pique. Obrońca Barcelony pokazał na Twitterze screena z własnego konta bankowego. Hiszpan przez cały rok otrzyma nie 28 milionów, a 4,657 mln euro.

- Ludzie tacy jak on pracują w telewizji, by bronić swoich kolegów. To połowa mojej pensji zarobionej do grudnia 2021 roku – napisał Pique.

RadioZET.pl/fcbarca.com