Zamknij

Florentino Perez zabrał głos ws. transferu Mbappe do Realu Madryt

05.10.2021 15:18
Florentino Perez
fot. PAP/EPA

Kylian Mbappe w poniedziałek udzielił wywiadu, w którym potwierdził, że latem chciał odejść z PSG i dołączyć do Realu Madryt. Dzień później głos w sprawie transferu zabrał prezes klubu ze stolicy Hiszpanii, Florentino Perez.

- Mamy nadzieję, że 1 stycznia wszystko uda się rozwiązać - powiedział podczas spotkania w redakcji "El Debate". W ten sposób nawiązał oczywiście do wygasającego kontraktu francuskiego piłkarza, który od stycznia będzie mógł negocjować i podpisać kontrakt z dowolnym klubem.

Prezes Realu Madryt niedługo potem prostował wypowiedź. - Moje słowa o Mbappe zostały źle zinterpretowane, powiedziałem tylko, że musimy poczekać do przyszłego roku, zanim będziemy mieli nowe informacje, z całym szacunkiem dla Paris Saint-Germain, z którym mamy świetne relacje - przyznał w rozmowie z RMC Sport, cytowany przez portal realmadryt.pl.

Wywiad Kyliana Mbappe dla "L'Equipe"

Przypomnijmy, że dzień wcześniej ukazał się wywiad Mbappe dla "L'Equipe", w którym piłkarz pierwszy raz przyznał publicznie, że latem chciał odejść z PSG i trafić właśnie do Realu Madryt. Blancos złożyli nawet oficjalną ofertę w wysokości 160 milionów, a potem podnieśli propozycję do 180. Media spekulowały nawet, że Królewscy byli gotowi zapłacić 200, ale PSG po prostu nie chciało negocjować.

Wszystko wskazuje na to, że Francuz trafi do stolicy Hiszpanii latem 2022 roku na zasadzie wolnego transferu. Paryżanie nie zarobią wówczas na jego sprzedaży ani eurocenta.