Zamknij

Gwiazda Manchesteru City przejdzie do Barcelony? "Guardiola wyraził zgodę"

27.11.2021 10:11
Ferran Torres transfer do Barcelony Mundo Deportivo
fot. Stringer/Xinhua News/East News

Ferran Torres może już niebawem odejść z Manchesteru City do Barcelony. Hiszpańskie media poinformowały, że napastnik Citizens dostał zgodę na transfer do Katalonii. Do spełnienia pozostał jednak jeden istotny warunek.

Barcelona sprowadzi napastnika Manchesteru City tylko w jednym wypadku – kluby muszą uzgodnić warunki transferu. W przypadku mistrzów Anglii nie będzie to problem, ale Duma Katalonii, która od kilkudziesięciu miesięcy stoi na krawędzi bankructwa, najprawdopodobniej nie znajdzie pieniędzy na zakup piłkarza.

Mundo Deportivo podało w piątek, że Ferran Torres dostał od Pepa Guardioli zgodę na transfer. - Piłkarz był bardzo wdzięczny za to, jak potraktował go trener. Stwierdził w rozmowie, że docenia to, czego nauczył się w City, ale gdy zgłosiła się Barcelona nie mógł powiedzieć "nie". Guardiola okazał mu zrozumienie – czytamy w MD.

Ferran Torres w Barcelonie? "Chce być tam liderem ataku"

Transfer Torresa przeprowadza Mateu Alemany, dryektor sportowy Barcelony i dyrektor generalny klubu, Ferran Reverter. Obaj przylecieli do Manchesteru w piątek. Według hiszpańskich mediów Torres będzie kosztował ok. 50 milionów euro.

Mundo Deportivo poinformowało, że Barça już wcześniej, w 2020 roku, miała sprowadzić napastnika, jednak nie była do końca zdecydowana. Ferran odszedł z Valencii za 23 miliony euro. 

Piłkarza City szczególnie zachęciła wizja bycia liderem ataku Barcelony. - Ferran czuje się w Manchesterze bardzo komfortowo, ale musi rywalizować z gwiazdami: rywalami w walce o skład jest De Bruyne, Mahrez, Silva, Foden i Grealish – pisze Mundo Deportivo.

RadioZET.pl/Mundo Deportivo