Falcao postraszył Real Madryt. Trzy gole na Santiago Bernabeu

06.11.2021 23:09
Real Madryt

Real Madryt wygrał z Rayo Vallecano 2:1 w spotkaniu 13. kolejki La Liga. Gola dla gości zdobył Radamel Falcao, napastnik znany przed laty z występów m.in. z Atletico Madryt.

Real Madryt objął prowadzenie w 14. minucie. Marco Asensio zagrał w pole karne do Toniego Kroosa, a ten strzałem z powietrza pokonał bramkarza gości.

Przed przerwą na 2:0 trafił Karim Benzema. Francuz wykorzystał kapitalne dośrodkowanie Davida Alaby z lewej strony i trafił do siatki z najbliższej odległości.

Po zmianie stron Real tworzył kolejne okazje, ale brakowało skuteczności. Dobre okazje marnowali m.in. Asensio czy Benzema. To zemściło się w 76. minucie, gdy Thibaut Courtois pokonał strzałem głową Falcao.

Rayo już w doliczonym czasie gry mogło doprowadzić do remisu, ale po zamieszaniu w polu karnym Kroos wybił piłkę z linii bramkowej.

Dzięki tej wygranej Real utrzymał pozycję lidera tabeli. Drugi Real Sociedad wyprzedza o dwa punkty. Rayo jest szóste.