Zamknij

FC Barcelona w kryzysie. Kolejny piłkarz zgodził się na obniżenie pensji

24.08.2021 08:47

Jordi Alba został obok Gerarda Pique drugim piłkarzem FC Barcelona, który zgodził się na obniżkę swojej pensji. Hiszpański lewy obrońca przystał na redukcję swojego wynagrodzenia o 25%.

FC Barcelona
fot. AP/Associated Press/East News

Kolejni piłkarze zgadzają się na obniżenie swoich pensji, by ratować przed upadkiem jeden z największych klubów ostatnich lat - Barcelonę. Jako pierwszy na taki krok zdecydował się kapitan drużyny Gerard Pique. Teraz zgodził się na to także Jordi Alba.

32-letni lewy obrońca zgodził się na zarobki niższe o 25 procent - poinformowała miejscowa gazeta "Sport".

FC Barcelona w kryzysie. Jordi Alba zgodził się na obniżenie pensji

Ostatnio z klubem pożegnała się legenda Lionel Messi. Szef Barcelony Joan Laporta tłumaczył to wielkimi problemami finansowymi, określił sytuację jako dramatyczną i przyznał, że długi w tej chwili wynoszą ok. 1,35 miliarda euro.

Jako pierwszy na obniżenie pensji zgodził się Pique, ale nie podano, o ile jego kontrakt zmniejszono. Wówczas poinformowano, że na taki krok zdecydują się prawdopodobnie także Alba oraz Sergio Busquets i Sergi Roberto.

- Wszyscy jesteśmy jedną rodziną i próbujemy wspólnie radzić sobie z tą trudną sytuacją - podkreślił Pique.

Jak Barcelona sprowadziła nowych piłkarzy mimo problemów finansowych?

Dzięki odejściu Messiego oraz obniżeniu umów dla kilku piłkarzy, władze Barcelony mogły sobie pozwolić na zatrudnienie dwóch nowych piłkarzy: Erica Garcii i Memphisa Depaya. Hiszpańska liga ustaliła bowiem granicę wydatków na pensje. To konsekwencja pandemii Covid-19, która doprowadziła wiele klubów do bardzo trudnej sytuacji finansowej.

loader

RadioZET.pl/PAP