Zamknij

Były trener Barcelony bliski powrotu do pracy. Może objąć Athletic Bilbao

24.06.2022 22:55
Były trener Barcelony bliski powrotu do pracy. Może objąć Athletic Bilbao
fot. SASCHA SCHUERMANN/AFP/East News

Ernesto Valverde już niebawem może wrócić na ławkę trenerską. Jon Uriarte, który zapowiedział, że zatrudni Hiszpana na stanowisko szkoleniowca, został nowym prezydentem Athletiku Bilbao.

Podpisanie umowy z Ernesto Valverde było jednym z punktów programu Jona Uriarte, ogłoszonym po tym, jak Bask wystartował w wyborach na prezydenta Athletiku Bilbao. Wyniki, które podają media mówią, że Uriarte wygrał wybory, co otwiera drogę do zatrudnienia w klubie byłego trenera FC Barcelony.

Valverde był trenerem Athletiku od lipca 2013 do czerwca 2017 roku. Z Bilbao przeszedł do Barcelony, z którą zdobył 2 mistrzostwa Hiszpanii. Zatrudnienia Hiszpana chciał też inny kandydat w wyborach na prezydenta Athleticu - Ricardo Barkala.

Nowy prezydent klubu z Bilbao, Jon Uriarte, jest uznanym przedsiębiorcą, założycielem platformy sprzedaży biletów „Ticketbis”. Ukończył administrację i zarządzanie na Uniwersytecie Deusto, pracował również jako analityk w firmach „Merrill Lynch” i „Morgan Stanley”.

Uriarte wzbogacił się na sprzedaży platforma „Ticketbis”, którą założył wraz ze swoim partnerem Anderem Micheleną. W 2016 roku zmieniła ona właściciela za 165 mln euro. Obecnie Uriarte prowadzi inną firmę, którą umiał stworzyć, o nazwie „All Iron Group”.

RadioZET.pl/PAB