Zamknij

El Clasico znów zagrożone? Wszystko przez masowy protest

09.12.2019 17:57
El Clasico znów zagrożone
fot. OSCAR DEL POZO/AFP/East News

Mecz Barcelony z Realem Madryt znów stanął pod znakiem zapytania. Po przeniesieniu terminu z 26 października na 18 grudnia, wydaje się, że i druga data może zostać zmieniona. Wszystko przez kolejną falę protestów do jakiej ma dojść na ulicach Barcelony.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

El Clasico było zaplanowane 26 października. Ostatecznie starcie pomiędzy Barceloną a Realem Madryt nie doszło do skutku przez napiętą sytuację polityczną w Katalonii. Na ulicach miasta doszło do protestów, w wyniku których miały miejsce starcia protestujących z policją. Główną przyczyną strajków był wyrok hiszpańskiego sądu, skazujący działaczy niepodległościowych na kary więzienia.

W związku z tym hiszpańska federacja podjęła decyzję o przełożeniu El Clasico na 18 grudnia. Okazuje się, że mecz znów może zostać przeniesiony, ponieważ na ten dzień może dojść do następnego protestu. Organizacja Tsunami Democratic poinformowała o całym wydarzeniu, w którym swój udział zapowiedziało do tej pory 10 tysięcy osób. Do całej sytuacji odniósł się prezydent Barcelony, Josep Maria Bartomeu.

- Zupełnie się tym nie martwię. Jeśli zgromadzenie jest pokojowe, to nie może kolidować z meczem piłkarskim. Zapewnienie bezpieczeństwa na stadionie to sprawa klubu. Nasi kibice są wolni w głoszeniu swoich przekonań, również poprzez transparenty na stadionie, o ile nikogo nie obrażają – zapowiedział prezydent Dumy Katalonii.

Dodatkowo prezydent Barcelony podkreślił, że El Clasico „nie można zawieszać”.

RadioZET.pl/sport.pl