La Liga: Znamy oficjalny termin El Clasico. To jednak nie kończy sprawy

23.10.2019 11:41
Barcelona - Real
fot. AP/Associated Press/East News

El Clasico. Mecz FC Barcelona - Real Madryt odbędzie się w środę 18 grudnia - poinformował Komitet Rozgrywek przy Hiszpańskim Związku Piłki Nożnej (RFEF). Termin jest oficjalny, ale nie ostateczny, bo prezes La Ligi już zapowiedział odwołanie w tej sprawie.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zobacz także

Pierwotnie El Clasico miało się odbyć podczas 26 października na Camp Nou, ale ze względu na napiętą sytuację i protesty w Katalonii zdecydowano się przełożyć spotkanie. Obawiano się, że mecz, który transmitowany jest do 200 krajów, stanie się okazją do manifestacji politycznych, co jeszcze zaogniłoby sytuację w regionie.

La Liga przeciwna nowemu terminowi El Clasico

Komitet Rozgrywek nakazał obu klubom dojście do porozumienia. Ustalono, że spotkanie może się odbyć 18 grudnia i ostatecznie na tej dacie stanęło. Teraz do gry ponownie włączy się Tebas, który zapowiedział odwołanie. - 18 grudnia nie można grać, bo wtedy są spotkania Pucharu Króla - tłumaczy działacz. Ocenia się, że szanse powodzenia jego wniosku są minimalne.

Tebas proponuje inny termin - sobotę 7 grudnia, ale wtedy trzeba by przełożyć dwa inne mecze: Realu z Espanyolem oraz Barcelony z Mallorcą. Sytuacja jest rozwojowa.

RadioZET.pl/Przegląd Sportowy