Zamknij

Dlaczego Mbappe wciąż się waha? W Realu nie podoba mu się jedna rzecz

08.05.2022 09:43
Kylian Mbappe
fot. PAP/EPA

Kylian Mbappe wciąż nie podjął decyzji, w jakim klubie grać będzie w kolejnym sezonie. Francuski napastnik jest bliski podpisania kontraktu z Realem Madryt, ale wstrzymuje go jedna kwestia. Chodzi o prawa do wizerunku.

Real Madryt, tak jak w przypadku kontraktu każdego innego gracza, domaga się 50 procent praw do wizerunku. To nie do końca podoba się Mbappe i jego otoczeniu, tym bardziej że PSG oferuje mu zatrzymanie dla siebie 100 procent.

PSG oferuje gigantyczne pieniądze

Ponadto klub z Paryża wciąż kusi 23-latka gigantycznym kontraktem. Jak informuje "Le Parisien", PSG jest gotowe zapłacić mu 50 milionów euro netto rocznie, a do tego zaoferować bonus za samo podpisanie kontraktu w wysokości 100 milionów euro. Gdyby Mbappe podpisał umowę na kolejne trzy lata, dałoby mu to łączną kwotę w wysokości 250 milionów euro, a więc ponad miliarda złotych!

Przypomnijmy, że sam Real był bliski zakontraktowania Francuza już rok temu, ale PSG odrzuciło wtedy opiewającą na 200 milionów euro ofertę. Z racji tego, że teraz jego kontrakt wygasa, może on przenieść się do stolicy Hiszpanii za darmo. Decyzję powinniśmy poznać pod koniec maja, gdy zakończy się sezon ligowy we Francji.

RadioZET.pl