Derby Madrytu dla Atletico, ważne zwycięstwo ekipy Diego Simeone

08.05.2022 23:23
Atletico - Real

Atletico Madryt w spotkaniu 35. kolejki La Liga wygrało u siebie z Realem 1:0. Gola na wagę zwycięstwa zdobył jeszcze w pierwszej połowie z rzutu karnego Yannick Carrasco.

Królewscy przystępowali do tego spotkania w roli nowego mistrza Hiszpanii. Dużo przed meczem mówiło się o szpalerze, którego ostatecznie Rojiblancos nie ustawili. Atletico, w przeciwieństwie do Realu, grało o dużą stawkę. Drużyna Diego Simeone wciąż walczy o zajęcie na koniec miejsca dającego grę w Lidze Mistrzów w kolejnym sezonie.

Atletico wyszło nastawione na atak, ale bramkę zdobyło dopiero pod koniec pierwszej połowy. Po interwencji VAR sędzia podyktował rzut karny po faulu Jesusa Vallejo na Matheusie Cunhi. Do "jedenastki" podszedł Carrasco i pewnym strzałem umieścił piłkę w siatce. To ostatecznie dało jego ekipie zwycięstwo.

Warto dodać, że w spotkaniu tym trener Carlo Ancelotti dał odpocząć kilku kluczowym zawodnikom. Nie zagrali m.in. Thibaut Courtois, Dani Carvajal czy Karim Benzema. Z ławki weszli natomiast Vinicius Junior czy Luka Modrić.

Atletico na trzy kolejki przed końcem zajmuje czwarte miejsce w tabeli z przewagą sześciu punktów nad piątym Betisem.