Zamknij

David Silva uderzył kobietę. Piłkarz ukarany przez sąd

Maciej Walasek
22.09.2022 16:13
David Silva
fot. Jonathan Moscrop via www.imago-images.de/Imago Sport and News/Ea

David Silva został skazany za uderzenie młodej kobiety przez sąd w San Bartolome de Tirajana. Piłkarz Realu Sociedad otrzymał karę grzywny w wysokości 1080 euro. Do zdarzenia z udziałem hiszpańskiego zawodnika doszło podczas festiwalu w Maspalomas na Wyspach Kanaryjskich.

Jak podał lokalny serwis "Tiempo de Canarias" 19 czerwca David Silva uderzył i przewrócił na ziemię młodą kobietę, która z otarciami i siniakami zgłosiła się do lekarza. Oprócz piłkarza za winne uszkodzenia jej ciała uznano również dwie inne osoby, w tym jego brata. Ostatecznie nie doszło do rozprawy, ponieważ wszyscy oskarżeni przyznali się do winy.

David Silva ukarany za uderzenie kobiety

Silva to 125-krotny reprezentant Hiszpanii. W drużynie narodowej strzelił 35 goli i zanotował 32 asysty. Należy do złotego pokolenia hiszpańskiej piłki, gdzie w 2010 roku razem z resztą drużyny sięgnął po mistrzostwo świata. Jednocześnie dwukrotnie triumfował w mistrzostwach Europy (2008, 2012).

Przez 10 lat David Silva był piłkarzem Manchesteru City, z którym czterokrotnie zdobył mistrzostwo Anglii, dwa razy wygrał FA Cup i pięciokrotnie triumfował w Pucharze Ligi Angielskiej. Od 2020 roku jest zawodnikiem Realu Sociedad.

RadioZET.pl/PAP