Zamknij

Co czeka Lewandowskiego po Barcelonie? Borek ujawnił plan piłkarza

Maciej Walasek
23.09.2022 21:08
Robert Lewandowski
fot. CRISTINA QUICLER/AFP/East News

Robert Lewandowski z marszu stał się gwiazdą FC Barcelony, będąc głównym piłkarzem, który ma kierować drużyną w stronę sukcesów. Jednak w ostatnim numerze "Kwartalnika Spotowego" Mateusz Borek zaczął zastanawiać się, jaka przyszłość czeka napastnika, kiedy opuści Dumę Katalonii.

Jedni skupiają się nad liczbami uzyskiwanymi przez Roberta Lewandowskiego, inni zwracają uwagi na jego wypowiedzi w wywiadach, a jeszcze inni zastanawiają się nad jego przyszłością. Do tych ostatnich dołączył Mateusz Borek. W najnowszym numerze Kwartalnika Sportowego dziennikarz poruszył temat dość odległy, bo sytuację, kiedy Lewandowski pożegna się z Barceloną. Przypomnijmy, że kontrakt kapitana biało-czerwonych z ekipą z Camp Nou wygasa w 2026 roku, więc dopiero za cztery lata.

Borek ujawnił przyszłość Lewandowskiego

Borek jest przekonany, że po tym czasie Lewandowski będzie chciał spróbować sił w MLS. "Wiem, że Barcelona nie będzie ostatnim przystankiem w karierze Lewandowskiego. Był już kontakt z zachodnim i wschodnim wybrzeżem Stanów Zjednoczonych. Tę piękną przygodę Lewy chciałby zamknąć w amerykańskiej MLS" - pisze Borek na łamach Kwartalnika Sportowego.

Od pewnego czasu mówi się, że Robert Lewandowski może spróbować swoich sił w USA na koniec kariery. Należy dodać, że inne głośne nazwiska europejskiego futbolu także grały za Oceanem m.in. David Beckham, czy Zlatan Ibrahimović.

Jak na razie Lewandowski zagrał w łącznie ośmiu meczach w barwach Barcelony, zdobywając 11 bramek i notując dwie asysty. Aktualnie 34-latek przebywa na zgrupowaniu reprezentacji Polski, przygotowując się do ostatniego spotkania w Lidze Narodów, gdzie w niedzielę Polacy zagrają z Walią. Następnie Polak wróci do Barcelony, gdzie razem z drużyną 1 października zagra ligowy mecz z Mallorcą.

RadioZET.pl