La Liga: Barcelona wygrała w "10", pierwsza porażka Celty Vigo

01.10.2020 23:27
Celta Vigo - FC Barcelona

FC Barcelona, która przez całą drugą połowę grała w osłabieniu po czerwonej kartce dla Clement Lengleta, pokonała na wyjeździe Celtę Vigo 3:0 w meczu 4. kolejki hiszpańskiej La Ligi. Dla gospodarzy była to pierwsza porażka w tym sezonie.

Dla "Dumy Katalonii" był to dopiero drugi mecz w bieżących rozgrywkach. Na początek rozbili Villarreal 4:0, a teraz uporali się z niepokonaną w trzech poprzednich spotkaniach Celtą Vigo. Podopieczni Oscara Garcii remisowali z Eibar i Realem Valladolid, a pokonali Valencię.

Mecz na Balaidos toczył się w arcytrudnych warunkach - nie dość, że mocno lało, to jeszcze zawodnikom przeszkadzał silny wiatr. W takiej sytuacji lepiej poradzili sobie przyjezdni, choć po pierwszej połowie wydawało się, że tak łatwo nie będzie.

La Liga: Celta Vigo - FC Barcelona [WYNIK]

Wynik w 11. minucie otworzył Ansu Fati. Pod koniec premierowej odsłony drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę obejrzał środkowy obrońca "Blaugrany" Clement Lenglet.

Można było oczekiwać, że Celta ruszy do ataku zaraz po przerwie, ale to goście zdobyli kolejnego gola. Messi oszukał kilku rywali, a przy próbie dogrania do jednego z kolegów piłka odbiła się od Lucasa Olazy i wpadła do siatki. Dla gospodarzy najlepszej okazji nie wykorzystał Miguel Baeza, który trafił w poprzeczkę. W doliczonym czasie gry wynik ustalił Sergi Roberto.

Po dwóch rozegranych spotkaniach Barcelona ma komplet sześciu punktów i plasuje się na 5. pozycji. O jedno "oczko" ustępuje obecnie Getafe (3 mecze), Valencii (4), Realowi Madryt (3) i Villarreal (4).

Celta Vigo - FC Barcelona 0:2

Bramki: Ansu Fati (11.), Lucas Olaza (51. - samobój), Sergi Roberto (90.+5)