Zamknij

Były piłkarz młodzieżówki Barcelony zginął w wypadku. Nie żyje także jego brat

14.05.2022 23:24
Były piłkarz młodzieżówki Barcelony zginął w wypadku. Nie żyje także jego brat
fot. screen/ FC Barcelona

Były piłkarz FC Barcelony, Maxi Rolón, zginął w wypadku samochodowym. „Przesyłamy rodzinie kondolencje i wyrazy wsparcia” – napisali przedstawiciele klubu z Kataloniina swojej oficjalnej stronie.

Maxi Rolón zmarł w wieku 27 lat. Argentyńczyk zaczynał karierę w Barcelonie, gdzie grał w drużynach młodzieżowych i drużynie B. Rolón spędził w La Masii 6 lat – od 2010 do 2016 roku. Po odejściu z Barcelony grał w klubach z Argentyny, Chile, Ekwadoru czy nawet Iraku. Rolón był m.in. zawodnikiem Santosu, Lugo, Arsenalu de Sarandí, Coquimbo Unido, CE Pubilla Casas, Fuerza Amarilla i Al-Diwaniya.

Rolón zginął w wypadku drogowym pod Casildą, miastem w Argentynie. W kraksie życie stracił również brat Maxiego, Ariel. Obaj rywalizowali w regionalnych rozgrywkach piłkarskich.

„Jesteśmy zasmuceni śmiercią Maxi Rolóna (1995), młodego piłkarza FC Barcelona w latach 2010-2016. Składamy najgłębsze kondolencje i przesyłamy pełne wsparcie jego rodzinie. Spoczywaj w pokoju” – napisano na oficjalnym profilu FC Barcelony.

RadioZET.pl/PAB