Zasłużone zwycięstwo Bilbao, Barcelona za burtą Pucharu Króla

21.01.2022 00:05
Athletic Bilbao - Barcelona

Athletic Bilbao pokonał FC Barcelonę 3:2 (1:1) i awansował do 1/4 finału Pucharu Króla. Triumfatora meczu wyłoniła dogrywka.

Athletic Bilbao zaczął mecz perfekcyjnie. Już w 3. minucie Muniain po fantastycznym uderzeniu skierował piłkę do siatki. Ter Stegen przy tym uderzeniu nie miał najmniejszych szans i Baskowie objęli prowadzenie w 1/8 finału Pucharu Króla.

Barcelona natychmiast rzuciła się do ataku, starając się wyrównać jak najszybciej. Gospodarze przez pierwsze minuty dzielnie odpierali ataki Dumy Katalonii, ale w 20. minucie drużyna Xaviego dopięła swego. Z odległości 15. metrów kapitalnym uderzeniem popisał się Ferran Torres i doprowadził do remisu.

Po kilku minutach piłkarze z Bilbao mogli ponownie wyjść na prowadzenie. Najpierw Oscar De Marcos fatalnie przestrzelił w polu karnym, a następnie Muniain uderzał główką, ale posłał futbolówkę nad poprzeczką. W 32. minucie świetną paradą popisał się Ter Stegen, broniąc mocny strzał Williamsa. Pod koniec pierwszej połowy Niemiec wykazał się niesamowitym refleksem i wybronił uderzenie głową Raula Garcii.

Barcelona odpadła z Pucharu Króla, zwycięstwo Bilbao

Po zmianie stron kibice zgromadzeni na Nuevo San Mames znów nie mogli narzekać na brak emocji. Mecz był niezwykle dynamiczny, ale obu zespołom brakowało wykończenia. Pod koniec meczu bliski bramki był Williams, ale po jego zagraniu, futbolówka odbiła się od poprzeczki. Jednak po 120 sekundach gracze Athletiku wyszli na prowadzenie. Po zamieszaniu w polu karnym Inigo Martinez ofiarnie wcisnął piłkę do bramki po niepewnej interwencji Pique. Sytuacja była jeszcze sprawdzana systemem VAR, ale finalnie gol został uznany.

Po chwili wydawało się, że mecz "zamknął" Alex Berenguer, ale arbiter uznał, że 26-letni pomocnik został złapany na spalonym. W ostatniej minucie gry Barcelona cudem zdołała znów doprowadzić do remisu, dzięki bramce Pedriego, który huknął na bramkę bez przyjęcia piłki i potrzebna była dogrywka.

Pod koniec pierwszej części dogrywki znów na prowadzenie wyszli zawodnicy Athleticu W 104. minucie Jordi Alba blokował zagranie Nico Williamsa ręką, a po analizie VAR-em sędzia podyktował rzut karny. Jedenastkę na bramkę zamienił Munian. Zaraz po rozpoczęciu drugiej połowy dogrywki piłkę do siatki wpakował Ferran Torres, ale zdaniem arbitra gracz Barcy był na spalonym.

Barcelona nie była już w stanie odpowiedzieć ekipie z Bilbao i pożegnała się z Pucharem Króla, przegrywając 2:3.