Real Betis wyszarpał awans w ostatnich sekundach, znamy finalistów Pucharu Króla

03.03.2022 23:15
Real Betis - Rayo Vallecano

Real Betis awansował do finału Pucharu Króla po golu strzelonym w 92. minucie meczu. Dzień wcześniej swoje spotkanie wygrała Valencia i te dwie drużyny zmierzą się o Copa del Rey.

Real Betis w pierwszym półfinałowym starciu przeciwko Rayo Vallecano wygrał 2:1. O ile ci pierwsi byli faworytem, zespół Vallecano nie był na straconej pozycji. Po pierwszej wyrównanej połowie kibice nie oglądali żadnych bramek.

Po zmianie stron doskonałą okazję w 73. minucie miał Nabil Fekir, ale czujnie w bramce zachował się Luca Zidane, broniąc uderzenie. Niespodziewanie na prowadzenie wyszli goście. W 77. minucie na boisku zameldował się Bebe, który 180 sekund później popisał się kapitalnym strzałem z rzutu wolnego, pokonując Claudio Bravo.

Real Betis w finale Pucharu Króla

Kiedy wydawało się, że będzie dogrywka, do głosu doszedł Real Betis. Canales po znakomitym prostopadłym podaniu od Joaquina, wyłożył piłkę w kierunku Borja Iglesiasa, a ten trafił do siatki, zapewniając swojej drużynie awans do finału Pucharu Króla.

W środę pierwszym finalistą Copa del Rey została Valencia, która okazała się lepsza w dwumeczu od Athletiku Bilbao, zwyciężając 2:1.

Finał Pucharu Króla odbędzie się 23 kwietnia w Sevilli.