Barcelona zremisowała z Levante. Mistrzowski tytuł mocno się oddalił

11.05.2021 23:52
Levante - FC Barcelona WYNIK

Barcelona w meczu 36. kolejki hiszpańskiej La Liga zaledwie zremisowała na wyjeździe z Levante 3:3 i tym samym mocno skomplikowała sobie walkę o mistrzowski tytuł. W środę swoje spotkanie tej serii rozegra liderujące Atletico Madryt.

Barcelona bardzo dobrze rozpoczęła to spotkanie i już w pierwszych minutach stworzyła sobie kilka dogodnych sytuacji do zdobycia gola. Prowadzenie objęła jednak dopiero w 25. minucie. Po dośrodkowaniu z lewej strony Jordiego Alby piłka trafiła do Lionela Messiego, który ładnym strzałem z powietrza pokonał bramkarza rywali. Po niespełna 10 minutach było już 2:0. Tym razem na prawej stronie pokazał się Ousmane Dembele, dograł do środka do Pedriego, a ten trafił praktycznie do pustej bramki.

Levante - Barcelona: Cztery gole po przerwie

Dwubramkowe prowadzenie podopieczni Ronaldo Koemana utrzymali do przerwy. Wydawało się, że kolejne gole dla Barcy są kwestią czasu, ale do głosu zaczęli dochodzić gospodarze. W 57. minucie kontaktowego gola zdobył Gonzalo Melero, który pokonał Marca-Andre ter Stegena strzałem głową. Trzy minuty później do wyrównania doprowadził Jose Luis Morales.

Levante długo nie cieszyło się z remisu. Pięć minut później ponowne prowadzenie Barcelonie dał Demebele, który trafił do siatki mocnym strzałem z pola karnego. Gospodarze nie zamierzali jednak odpuszczać. W 83. minucie wynik na 3:3 ustalił wprowadzony z ławki rezerwowych Sergio Leon.

La Liga: Atletico może powiększyć przewagę

Barcelona na dwie kolejki przed końcem sezonu traci punkt do liderującego Atletico Madryt. Rojiblancos swoje spotkanie tej serii rozegrają jednak dopiero w środę, gdy zmierzą się z Realem Sociedad. Jeśli wygrają, będą wyprzedzać Katalończyków już o 4 punkty.

Levante - Barcelona 3:3 (0:2)
Bramki: Gonzalo Melero 57, Jose Morales 59, Sergio Leon 83 - Lionel Messi 26, Pedri 34, Ousmane Dembele 64