Zamknij

Barcelona nie czeka dłużej. Pierwsza oferta za Lewandowskiego złożona

21.05.2022 19:57
Robert Lewandowski
fot. IMAGO/Revierfoto/Imago Sport and News/East News

Jak ustalił Tomasz Włodarczyk z portalu meczyki.pl, FC Barcelona złożyła pierwszą oficjalną ofertę za Roberta Lewandowskiego. Według dziennikarza opiewa ona na "kilkadziesiąt milionów euro".

FC Barcelona nie ukrywa, że bardzo chętnie widziałaby w swoich szeregach Roberta Lewandowskiego. Sam zawodnik również jest pozytywnie nastawiony na przenosiny na Camp Nou, chociaż należy wspomnieć, że Polak ma jeszcze ważny kontrakt z Bayernem Monachium do czerwca 2023 roku.

Ten fakt nie przeszkadza "Dumie Katalonii", która w ostatnich dniach zintensyfikowała starania o polskiego snajpera. Potwierdził to Tomasz Włodarczyk, który poinformował, że "Barca" wysłała pierwszą ofertę Bawarczykom. Kwota, jaką zaoferowano nie jest znana, chociaż z informacji dziennikarza wynika, że "opiewa ona na kilkadziesiąt milionów euro".

FC Barcelona z oficjalną ofertą za Lewandowskiego

Włodarczyk zaznaczył również, że prawdopodobnie wspomniana oferta będzie odrzucona przez monachijski klub. Nie oznacza to jednak, że temat będzie kompletnie zamknięty, wręcz przeciwnie. FC Barcelona dopiero zaczyna negocjacje z Bayernem, jednak sytuacja nie jest prosta. Należy bowiem pamiętać o problemach finansowych "Blaugrany".

Robert Lewandowski w zakończonym sezonie rozegrał 46 meczów koszulce Bayernu. Strzelił w nich 50 bramek oraz zaliczył siedem asyst. 

RadioZET.pl/Tomasz Włodarczyk