Barcelona w finale Pucharu Króla, wielkie emocje w półfinale

03.03.2021 23:32
Barcelona - Sevilla

FC Barcelona pokonała Sevillę 3:0 w rewanżowym meczu półfinałowym o Puchar Króla i awansowała do finału. W czwartek w drugim półfinale Athletic Bilbao zagra z Levante.

Barcelona natychmiast ruszyła do ataku, starając się jak najszybciej odrobić straty z pierwszego starcia. Już w 12. minucie do siatki trafił Dembele, który strzałem z 18. metra uderzył w samo okienko, pozbawiając Vaclika jakichkolwiek szans na obronę.

Od tej chwili gracze Dumy Katalonii szturmowali bramkę rywali, ale piłka nie potrafiła znaleźć drogi do bramki. W 33. minucie gospodarze byli bliscy podwyższenia prowadzenia, ale po zblokowanym strzale Messiego, futbolówka zmierzała do siatki, ale z linii bramkowej, piłkę wybił Acuna.

Barcelona w finale Pucharu Króla, Pique bohaterem Dumy Katalonii

Po zmianie stron Barcelona wciąż przeważała na połowie gości, ale nie potrafiła przedostać się w pole karne Sevilli. W 67. minucie Dembele dograł do Jordiego Alby, który trafił w poprzeczkę. Cztery minuty później Sevilla wyprowadziła atak, a Mingueza sfaulował w polu karnym Ocamposa, a sędzia bez wahania podyktował rzut karny. Do piłki podszedł sam poszkodowany, ale Ter Stegen obronił strzał pomocnika.

Podopieczni Ronalda Koemana zamknęli drużynę Lopeteguiego w jej własnym polu karnym, ale nie byli w stanie zdobyć drugiego gola. W 92. minucie drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał Fernando. W ostatnich sekundach Pique wykorzystał dośrodkowanie Griezmanna i głową wpakował piłkę do siatki, doprowadzając do dogrywki.

Na początku pierwszej części dogrywki w 95. minucie Jordi Alba dośrodkował na głowę Braithwaite’a, który uciekł obrońcom i pokonał Vaclika. W 101. minucie Lenglet został trafiony piłką w rękę, ale po sprawdzeniu akcji, sędzia nie podyktował jedenastki dla gości.

Ostatecznie Barcelona wygrała 3:0 i odrabiając dwubramkową stratę z pierwszego spotkania z Sevillą, awansowała do finału Pucharu Króla.