Zamknij

Barcelona sprzedała kolejne prawa. Dzięki temu zarejestruje Lewandowskiego

12.08.2022 12:33
Joan Laporta, Robert Lewandowski
fot. PAU BARRENA/AFP/East News

Barcelona sfinalizowała sprzedaż 24,5 proc. praw do Barca Studios, co przyniesie jej 100 milionów euro zysku. Dzięki temu klub będzie mógł zarejestrować nowo sprowadzonych piłkarzy, w tym Roberta Lewandowskiego.

Sprzedaż praw do Barca Studios to kolejna tzw. dźwignia uruchomiona przez Barcelonę. Wcześniej klub z Camp Nou pozbył się 25 proc. przychodów z transmisji na 25 kolejnych lat, za co zainkasował ponad 500 milionów euro. To wszystko pozwala nie tylko na sfinalizowanie kolejnych transferów, ale przede wszystkim rejestrację piłkarzy.

Dlaczego Barcelona nie mogła rejestrować piłkarzy?

Regulamin La Liga ogranicza wydatki klubów i uzależnia je od uzyskanych przychodów. Tym samym Barcelona, aby zarejestrować zawodników w rozgrywkach La Ligi, musiała wykazać się odpowiednimi przychodami, które przykrywałyby poczynione wydatki na zakup piłkarzy i opłacenie ich pensji.

Wszystko wskazuje więc na to, że Robert Lewandowski i spółka ostatecznie zagrają w sobotnim meczu z Rayo Vallecano, który zainauguruje nowy sezon. Jego początek zaplanowano na godz. 21.00.

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

RadioZET.pl