Barcelona rozgromiła Real Sociedad, skromna wygrana Atletico

21.03.2021 22:55
Barcelona

Barcelona rozgromiła na wyjeździe Real Sociedad 6:1. Zwycięstwo w 28. kolejce hiszpańskiej La Liga odniosło też Atletico Madryt, które pokonało Deportivo Alaves 1:0.

Barcelona objęła prowadzenie w  37. minucie po tym, jak z bliskiej odległości do bramki trafił Antoine Griezmann. Dwie minuty przed przerwą drugą bramkę dla Dumy Katalonii zdobył Sergino Dest, który wykorzystał kapitalne zagranie Lionela Messiego.

Po zmianie stron kolejnego gola dołożył Dest. Później do siatki Sociedad trafiali jeszcze Messi (dwukrotnie) i Ousmane Dembele. Honorowe trafienie dla Basków zanotował w 77. minucie Ander Barrenetxea.

Zwycięstwo Atletico i Realu Madryt

Również w niedzielę swój mecz 28. kolejki rozgrywało Atletico. Drużyna ze stolicy Hiszpanii pokonała Deportivo Alaves po golu Luisa Suareza. Dzięki temu Rojiblancos utrzymali cztery punkty przewagi nad Barcą. Trzecie miejsce ze stratą sześciu "oczek" do Atletico zajmuje Real Madryt, który w sobotę ograł Celtę Vigo 3:1.