Barcelona rozgromiła Athletic Bilbao w finale Pucharu Króla

17.04.2021 23:35
FC Barcelona

Barcelona w finale Pucharu Króla 2021 pokonała Athletic Bilbao aż 4:0. Wszystkie bramki padły w odstępie zaledwie 12 minut. Dla Basków to drugi przegrany finał w odstępie dwóch tygodni.

Barcelona dominowała od samego początku. Już w pierwszej połowie stworzyła sobie kilka sytuacji do zdobycia bramki. M.in. Frenkie de Jong trafił w słupek. Bilbao ograniczało się do kontrataków.

Pierwsza bramka padła w 60. minucie. Griezmann wykorzystał płaskie dośrodkowanie z prawej strony i z bliska pokonał Unaia Simona. Chwilę później podwyższył De Jong. W 68. minucie swoją pierwszą bramkę zdobył Lionel Messi, chwilę później ustalił wynik na 4:0.

Puchar Króla: Drugi przegrany finał Bilbao

Tym samym Barcelona zdobyła swoje pierwsze w tym sezonie trofeum. Wciąż liczy się jeszcze w walce o mistrzostwo Hiszpanii. Dla Athletiku Bilbao to druga porażka w finale Copa del Rey w odstępie dwóch tygodni. Nie tak dawno Baskowie przegrali przełożony z zeszłego roku finał z Realem Sociedad.