Zamknij

Rasistowski skandal w Barcelonie. Klub przeprasza, Griezmann stracił sponsora

08.07.2021 13:47
Barcelona przeprosiła za rasistowski żart Griezmanna i Dembele. "Brak szacunku"
fot. LASZLO BALOGH/AFP/East News

Barcelona przeprosiła za zachowanie Antoine’a Griezmanna i Ousmane’a Dembele, którzy na organizowanym dwa lata temu zgrupowaniu wyśmiewali obsługę hotelu w Japonii. Nagranie, na którym Francuzi nazwali pracowników „brzydkimi twarzami” i przedrzeźniali ich, zostało opublikowane w social mediach.

Wideo, na którym widać zachowanie Dembele i Griezmanna, stało się popularne w zeszłym tygodniu. Widać na nim, jak obaj zawodnicy naśmiewają się z pracowników hotelu, w którym Barcelona przebywała podczas zgrupowania przed sezonem 2019/20.

- Barcelona wyraża głęboki żal z powodu tej sytuacji i ujawnienia wideo w social media. Dwaj piłkarze pierwszego składu wykazali się brakiem szacunku wobec pracowników hotelu. To zachowanie nie przystoi zawodnikom naszego klubu. Wartości, które Barcelona prezentuje jako klub, dotyczą pracowników na wszystkich szczeblach organizacyjnych, od prezesów po piłkarzy. W Barcelonie nie ma miejsca na rasizm i dyskryminację. Pragniemy publicznie przeprosić fanów, których dotknęło zachowanie Griezmanna i Dembele – napisali przedstawiciele Barcelony w oficjalnym oświadczeniu.

Dembele i Griezmann przepraszają za rasistowskie zachowanie

Nagranie, o którym mowa, pokazuje jak Dembele rozmawiał z Griezmannem w trakcie wizyty techników, którzy mieli pomóc piłkarzom w podłączeniu konsoli go gry. Skrzydłowy Barcelony nazwał jednego z pracowników „brzydką twarzą”, a także przedrzeźniał go, naśladując sposób mówienia Japończyków.

Cała sytuacja odbiła się szerokim echem wśród współpracowników Barcelony. Wyjaśnień zażądała m.in. dyrekcja firmy Rakuten, głównego sponsora klubu. - Jako sponsor i gospodarz zgrupowania bardzo żałuję tego zachowania piłkarzy – napisał na Twitterze szef Rakutenu Hiroshi Mikitani. Jego firma płaci co roku 55 milionów euro za reklamę na koszulce Barcelony.

Griezmann stracił sponsora, Dembele przeprasza

Swojego sponsora stracił za to Griezmann. Konami, producent gier komputerowych, ogłosił, że zrywa umowę z piłkarzem reprezentacji Francji.

Obaj zawodnicy przeprosili za swoje zachowanie. -Żałuję tej sytuacji – stwierdził Ousmane Dembele.

RadioZET.pl/AFP