Barcelona odpadła z walki o mistrzostwo Hiszpanii, decydujące mecze Realu i Atletico

16.05.2021 20:50
Barcelona - Celta Vigo

FC Barcelona przegrała z Celtą Vigo 1:2 w meczu 37. kolejki La Liga. Porażka oznacza, że Duma Katalonii odpadła z gry o mistrzostwo Hiszpanii. W ostatniej kolejce tylko Królewscy będą mogli powstrzymać graczy Diego Simeone, ale to klub z Wanda Metropolitano ma wszystko w swoich rękach.

Barcelona razem z Realem Madryt i Atletico przed rozpoczęciem przedostatniej kolejki La Liga liczyły się w walce o mistrzostwo Hiszpanii. W swoim spotkaniu Duma Katalonii z Celtą Vigo od pierwszych minut nastawiła się na ofensywę. W 28. minucie wynik pojedynku otworzył Lionel Messi, którzy strzałem głową wykończył wrzutkę Sergio Busquetsa. Przed końcem pierwszej połowy do remisu doprowadził Santi Mina, który pokonał ter Stegena uderzeniem zza pola karnego.

Po zmianie stron zespół Ronalda Koemana kontynuował napór na bramkę rywali. Mimo to gospodarze kończyli mecz w „dziesiątkę”, bo czerwoną kartkę w końcówce zobaczył Clement Lenglet. Nieoczekiwanie rzutem na taśmę triumf Celcie zapewnił Mina, zdobywając drugiego gola w tym starciu, eliminując Barcelonę z walki o mistrzostwo Hiszpanii.

Barcelona odpadła z walki o mistrzostwo, decydujące mecze Realu i Atletico

Atletico Madryt również postawiło na atak, ale ani Suarez, ani Correa nie potrafili pokonać kipera Osasuny. Po zmianie stron gola zdobył Stefan Savić, ale sędzia nie uznał bramki, odgwizdując spalonego. Nagle w 76. minucie Ante Budimir dał prowadzenie Osasunie. Goście cieszyli się z prowadzenia zaledwie sześć minut, a do wyrównania doprowadził Lodi, strzelając pod poprzeczkę. W 88. minucie prowadzenie Atletico i cenną wygraną zapewnił Luis Suarez.

Z kolei w starciu Realu z Athletikiem Bilbao podopieczni Zinedine Zidane’a długo pracowali na bramkę. W 69. minucie Casemiro zagrał wzdłuż pola karnego, a Nacho skierował piłkę do siatki, zobywając jedynego gola w tym spotkaniu.

Ostatecznie Barcelona przestała się liczyć w walce o mistrzostwo, tracąc siedem do lidera Atletico i pięć do Realu. Przed ostatnią kolejką Atletico sprawę tytułu ma w swoich rękach. Wystarczy, że zwycięży w starciu z Realem Valladolid. Z kolei Królewscy muszą wygrać z Villarrealem i liczyć na potknięcie drużyny Diego Simeone.