Zamknij

Barcelona nie może rozwiązać problemu Lewandowskiego. Reakcja La Liga

Maciej Walasek
28.07.2022 08:52

FC Barcelona wciąż nie może zarejestrować swoich nowych piłkarzy do La Liga. Prezes hiszpańskich rozgrywek Javier Tebas uspokoił kibiców Dumy Katalonii, że wkrótce problem zostanie rozwiązany, zaznaczając, że mimo to władze Blaugrany czeka "jeszcze sporo pracy".

Robert Lewandowski i Gerard Pique
fot. Michael Reaves/Getty AFP/East News

FC Barcelona wydaje się nie mieć sobie równych w tegorocznym letnim okienku transferowym. Wicemistrzowie Hiszpanii w tym czasie pozyskali m.in. Raphinhę, Francka Kessiego, ale i Roberta Lewandowskiego. Jednak w ostatnim czasie na horyzoncie pojawiło się zagrożenie, przez które Duma Katalonii nie będzie mogła skorzystać z nowych nabytków.

Wszystko przez rejestrację piłkarzy do La Liga. Hiszpański "Sport" ujawnił, że Blaugranie brakuje pieniędzy na zarejestrowanie swoich graczy. Niemniej jednak wkrótce sytuacja może się zmienić. Głos zabrał sam prezes hiszpańskiej ligi - Javier Tebas.

Barcelona zdąży zgłosić Roberta Lewandowskiego do La Liga?

- Obserwujemy ich, ale kiedy pokażą nam dokumentację dźwigni i niektórych graczy, których muszą sprzedać, zobaczymy, czy mogą zapisać wszystkich. Wiedzą, co muszą zrobić. Myślę, że zostało im trochę pracy, ale myślę, że są na dobrej drodze. Mogę powiedzieć, że dobrze znają zasady i wiedzą, co muszą zrobić - tłumaczył.

W międzyczasie Barcelona powoli kończy tournee po Stanach Zjednoczonych. Przed zawodnikami Xaviego czeka ostatni sparingowy mecz z New York Red Bulls. Polscy kibice mają nadzieje, że w tym spotkaniu Lewandowski zanotuje pierwsze trafienie w barwach nowego klubu.

loader

RadioZET.pl/fcbarca.com