Zamknij

Piłkarze Barcelony przebadani na koronawirusa po grillu u Messiego. Znamy wyniki

05.05.2021 21:16
Piłkarze Barcelony przebadani na koronawirusa po grillu u Messiego. Znamy wyniki
fot. JOSE JORDAN/AFP/East News

Piłkarze Barcelony, którzy brali udział w grillu zorganizowanej przez Lionela Messiego zostali przebadani na koronawirusa. W poniedziałek zawodnicy Dumy Katalonii i ich partnerki spotkali się, by wspólnie przygotować się do jednego z najważniejszych meczów tego sezonu – z Atletico Madryt.

  • Piłkarze Barcelony przygotowują się do meczu z Atletico. Spotkanie może rozstrzygnąć o tym, kto w tym roku wygra mistrzostwo Hiszpanii
  • Mecz odbędzie się w niedzielę o 16:15. Wcześniej, bo w poniedziałek, cała drużyna Barcelony spotkała się na grillu
  • Imprezę zorganizował Lionel Messi na własnej posesji
  • Wszyscy piłkarze Barcelony po grillu zostali przebadani na obecność koronawirusa. Znamy już wyniki ich testów

Piłkarze Barcelony nie mają koronawirusa – donoszą hiszpańskie media. Według Deportive Cuatro żaden z zawodników biorących udział w poniedziałkowym grillu u Lionela Messiego nie został zakażony w trakcie imprezy.

Pomimo tego, władze hiszpańskiej ligi piłkarskiej La Liga wszczęły we wtorek dochodzenie w sprawie, jak same stwierdziły  "niezgodnego z przepisami sanitarnymi przyjęcia w domu kapitana FC Barcelona Lionela Messiego".

Grill u Messiego, La Liga mówi o "nielegalnym przyjęciu"

Kierownictwo La Liga wskazało, że materiały dokumentujące zdarzenie dowodzą, że w nielegalnym przyjęciu uczestniczyli piłkarze pierwszego zespołu FC Barcelona oraz jego rezerw. Większość z nich pojawiła się w położonym na przedmieściach stolicy Katalonii domu Messiego z osobą towarzyszącą.

Z opublikowanych przez media zdjęć z przyjęcia u Messiego wynika, że w trakcie spotkania nie zachowywano dystansu społecznego, a tylko nieliczne osoby miały na twarzy maski ochronne.

Grill u Messiego. Rząd Katalonii: "znani powinni dawać przykład"

Uczestnicy poniedziałkowego grill party mogą zostać pociągnięci do odpowiedzialności nie tylko przez władze klubu i ligi hiszpańskiej, ale też rząd Katalonii. Jego tymczasowy premier Pere Aragones we wtorek mówiąc o przyjęciu w domu Messiego skwitował zdarzenie słowami: “Znane osobistości powinny dawać przykład”.

Do soboty na terenie Hiszpanii obowiązują surowe restrykcje sanitarne zakazujące organizacji imprez towarzyskich. (PAP)