Zamknij

Barcelona bliska sprowadzenia pierwszego zawodnika. Romero: jest porozumienie

01.07.2022 20:07
Barcelona blisko sprowadzenia pierwszego zawodnika. Romero: jest porozumienie
fot. AP/Associated Press/East News

Barcelona osiągnęła porozumienie z Leeds w sprawie transferu Raphinhi – poinformował Gerard Romero. Klub ma zapłacić za Brazylijczyka kwotę 60 milionów euro, rozłożoną na kilka rat.

Barcelona zapewniła Raphinii pensję w wysokości 6 milionów euro netto za sezon. Jak poinformował Gerard Romero, klub z Katalonii zapłaci za Brazylijczyka 60 milionów euro. Z powodu kłopotów finansowych, ogromnych długów i wymagań ligowego Finansowego Fair Play ta kwota zostanie rozłożona na kilka rat.

Barcelona walczyła o Raphinię z Chelsea, a w ostatnich dniach ofertę za piłkarza złożyło także Newcastle. "Dla Brazylijczyka liczyła się tylko Barcelona. Wpływ na przebieg transakcji miał też agent piłkarza, były piłkarz Dumy Katalonii – Deco. Portugalczyk w tym tygodniu był na Camp Nou, gdzie rozmawiał z Mateu Alemanym, dyrektorem sportowym Barcelony i jej prezesem – Joanem Laportą" - poinformował Gerard Romero.

Raphinha zagrał w barwach Leeds 65 meczów. Zdobył łącznie 12 goli i zaliczył 17 asyst. Brazylijczyk w tym sezonie stanowił podporę ofensywy Pawi, które do ostatniej kolejki musiały bić się o utrzymanie w lidze.

RadioZET.pl/PAB