Barcelona pokonała Villareal. Błędy sędziego zadecydowały o wygranej?

27.11.2021 23:07
Barcelona - Villareal: WYNIK. Błędy sędziego zadecydowały o wygranej?

Barcelona wygrała wyjazdowe spotkanie z Villarealem (3:1) po dwóch golach w końcówce spotkania. Częściej niż o wyniku, media będą mówiły jednak o postawie sędziego Césara Soto Grado, który miał podstawy do podyktowania przynajmniej jednego rzutu karnego dla drużyny Unaia Emery'ego.

Villareal wszedł w mecz bardzo odważnie i już w pierwszej połowie miał kilka bardzo dobrych okazji do zdobycia gola. Barcelonę raz za razem ratował ter Stegen i Ronald Araujo, a także nieskuteczność zawodników Emery’ego.

Barcelona - Villareal. Błędy sędziego zadecydowały o wyniku?

O grze obu zespołów prawdopodobnie nie będzie się tyle mówić, co o postawie sędziego Césara Soto Grado. Już w pierwszej połowie mógł on podyktować rzut karny po tym jak Gerard Pique dotknął piłkę ręką. Podobna kontrowersja była już w drugiej połowie, gdy Eric Garcia przewrócił wychodzącego na czystą pozycję Raula Albiola.

Po meczu piłkarze Villarealu krytykowali Soto Grado. - Widziałem to bardzo wyraźnie. Mógł podyktować przynajmniej jednego karnego - zauważył Pau Torres, obrońca "Żółtej Łodzi Podwodnej".

Barcelona – Villareal: WYNIK

Wynik meczu Barcelony z Villarealem otworzył Frenkie de Jong. Akcja zaczęła się od niecelnego dośrodkowania Abdessamada Ezzalzouliego, które zamykał Alba. Obrońca mocno uderzył w kierunku bramki, do piłki dopadł Depay, ta jeszcze odbiła się od bramkarza i trafiła pod nogi  Frenkiego de Jonga.

Barcelona prowadziła do 76. minuty, gdy wyrównujące trafienie zaliczył Samuel Chukwueze. Pod sam koniec spotkania gola na wagę zwycięstwa zdobył dla Barcelony Memphis Depay, a na 3:1 podwyższył  Philippe Coutinho