Chwila wytchnienia dla Ronalda Koemana. Barcelona pokonała Valencię

17.10.2021 23:13
Barcelona - Valencia

Ronaldo Koeman zyskał odrobinę spokoju po zwycięstwie Barcelony z Valencią 3:1 w spotkaniu 9. kolejki hiszpańskiej La Ligi. Pod koniec meczu w ekipie gospodarzy zadebiutował Sergio Aguero.

FC Barcelona przed przerwą reprezentacyjną przegrała z Atletico Madryt 0:2, a w Lidze Mistrzów upokorzyła ją Benfica, wygrywając 3:0. Ronald Koeman cały czas siedzi na gorącym krześle, ale prezydent "Dumy Katalonii" przekonuje, że jest murem za Holendrem. Media twierdzą jednak, że "Blaugrany" po prostu nie stać na zwolnienie szkoleniowca.

W niedzielę Barca podejmowała Valencię, która fantastycznie rozpoczęła sezon, po czterech pierwszych kolejkach miała na koncie 10 punktów, ale od tego czasu dopisała do swego dorobku zaledwie dwa "oczka". "Nietoperze" należą jednak do drużyn, które potrafuą zmobilizować się na tuzów hiszpańskiego futbolu. Na Camp Nou wystarczyło to jednak na 13 minut.

La Liga: Barcelona - Valencia [WYNIK]

Wynik spotkania otworzył w 5. minucie Jose Luis Gaya, który popisał się znakomitym uderzeniem z ok. 25 metrów. Chwilę później wyrównał jednak Ansu Fati. Jeszcze przed przerwą gospodarze wyszli na prowadzenie za sprawą trafienia z rzutu karnego Memphisa Depaya.

Taki rezultat utrzymywał się do 85. minuty. Wówczas piłkę do siatki "Los Ches" skierował Philippe Coutinho. 120 sekund później szansę debiutu w ekipie Barcelony otrzymał Sergio Aguero. Dla niego to pierwszy mecz w La Lidze od 10 lat. Wtedy bronił barw Atletico Madryt.

FC Barcelona - Valencia 3:1

Bramki: Jose Luis Gaya (5.) - Ansu Fati (13.), Mephis Depay (41. - karny), Philippe Coutingo (85.)