Popis Lewandowskiego na Camp Nou. Barcelona wysoko pokonała Pumas

07.08.2022 22:08

Barcelona nie dała najmniejszych szans Pumas w meczu o Puchar Gampera. Ogromny wkład w wysoki wynik (5:0) miał Robert Lewandowski, który w debiucie na Camp Nou zdobył pierwszego gola i zaliczył dwie asysty.

Barcelona - UNAM Pumas NA ŻYWO

Barcelona meczem z Pumas zakończyła okres przygotowawczy przed sezonem, który zaczyna się w następny tydzień. Na Camp Nou zaprezentowano cały skład, a potem rozpoczęto mecz o trofeum ustanowione na cześć założyciela klubu, czyli o Puchar Gampera. Szybko, bo już po kilkunastu minutach było wiadomo, że tego wieczoru Pumas nie nawiążą z Barceloną żadnej rywalizacji.

Pierwszy gol, zdobyty przez Roberta Lewandowskiego padł w 3. minucie. Po 5. minutach było już 2:0, a po dziesięciu 3:0. Polak nie tylko trafił do siatki, ale jeszcze asystował przy trafieniu Pedriego. W 30. minucie Lewy dołożył do tego wyniku kolejną asystę.

Gol i dwie asysty Lewandowskiego w debiucie na Camp Nou! WIDEO

Gol na 5:0 padł na początku drugiej połowy, gdy Lewandowski był jeszcze na boisku. Akcję rozpoczął De Jong, który odegrał do „Lewego”, Polak obrócił się z piłką, wypuścił Kessiego, a Iworyjczyk z lewej strony bramki zagrał wszerz pola karnego do wychodzącego Aubameyanga.

Barcelona - Pumas. 60 minut Lewandowskiego

W 60. minucie, gdy wynik meczu był już dawno rozstrzygnięty, Lewandowski zszedł z boiska, zastąpiony przez Memphisa Depaya. Barcelona do końca spotkania zdobyła jeszcze jednego gola. W 84. minucie Frenkie de Jong odebrał piłkę Marco Garcii, podbiegł kilkanaście metrów niepilnowany przez nikogo, położył bramkarza i uderzył w długi róg bramki.

Kolejna okazja, by obejrzeć „Lewego” w akcji będzie już za tydzień. Jeśli Barcelona zarejestruje swojego nowego napastnika, najprawdopodobniej znajdzie się on w składzie na mecz ligowy z Rayo Vallecano (13.08, godz. 21).

Barcelona - Pumas: WYNIK, GOLE

Barcelona - Pumas 6:0. Gole - Robert Lewandowski 3’, Pedri 5’, 19’, Ousmane Dembele 10’, Aubameyang 48', Frenkie de Jong 84'