Mamy nowego wicelidera La Ligi. Cudowny gol Pedriego dał zwycięstwo Barcelonie

03.04.2022 22:59
Pedri

FC Barcelona pokonała u siebie Sevillę 1:0 w meczu 30. kolejki La Ligi i tym samym awansowała na pozycję wicelidera tabeli. Jedynego gola dla Katalończyków zdobył Hiszpan Pedri.

Barcelona pokonała na własnym stadionie Sevillę 1:0 w meczu 30. kolejki La Ligi. Bramkę w 72. minucie zdobył Pedri. Dzięki temu zwycięstwu "Duma Katalonii" awansowała na drugie miejsce w tabeli. Jej strata do prowadzącego Realu Madryt wynosi jednak aż 12 punktów.

Barcelona po słabym początku sezonu zaczyna się odradzać pod wodzą byłego piłkarza tego klubu Xaviego Hernandeza. To było ósme zwycięstwo w ostatnich dziewięciu meczach ligowych, a bez porażki pozostaje od 14 (od 4 grudnia).

Cudowny gol Pedriego dał cenne zwycięstwo Barcelony nad Sevillą

Najbardziej spektakularną wygraną była ta w poprzedniej kolejce - na wyjeździe z Realem 4:0. Wygrana z Sevillą również jest cenna, bo Andaluzyjczycy imponują w tym sezonie szczególnie w obronie - stracili tylko 20 goli, najmniej ze wszystkich ekip, a do niedzieli byli niepokonani od 28 listopada.

Na Camp Nou gospodarze mieli inicjatywę, dłużej utrzymywali się przy piłce, ale sforsować defensywę Sevilli zdołali dopiero w 72. minucie. Zwycięstwo Barcelonie dał ten, który uchodzi za największy talent w składzie - 19-letni Pedri.

Przypomnijmy, że Real Madryt już w sobotę pokonał na wyjeździe Celtę Vigo 2:1. W tabeli Barcelona ma tyle samo punktów co trzecie Atletico Madryt i czwarta Sevilla. Rozegrała jednak o jeden mecz mniej od tych ekip.