Barcelona bliska kompromitacji, Duma Katalonii wyszarpała remis z Granadą

20.09.2021 22:57
Barcelona - Granada

FC Barcelona zremisowała z Granadą 1:1 (0:1) w meczu 5. kolejki La Liga. Duma Katalonii w ostatnim momencie wyszarpała punkt, a bohaterem Blaugrany został Ronald Araujo, który wyrównującego gola zdobył w 90. minucie.

Barcelona rozpoczęła mecz najgorzej, jak tylko się dało. Już w 2. minucie wynik spotkania otworzył Duarte, który głową pokonał ter Stegena.

Podopieczni Ronalda Koemana starali się jak najaszybciej odrobić straty, ale ich ataki były wyprowadzane zbyt wolno, co nie mogło zaskoczyć gości. Po pierwszym kwadransie gry Busquets dograł do Depaya, ale w porę zareagowali obrońcy.
W 30. minucie Yan Eteki nie był w stanie kontynuować meczu i musiał opuścić murawę. W jego miejsce wszedł Montoro.

La Liga: Remis Barcelony z Granadą, Araujo wyszarpał remis

Pod koniec pierwszej połowy doskonałą okazję do podwyższenia prowadzenia miał Monchu, ale strzał z dystansu świetnie obronił ter Stegen. Po chwili bliski wyrównania był Araujo, ale głową nie trafił w światło bramki.

Po zmianie stron Barcelona starała się doprowadzić do remisu, ale żaden z ataków nie był na tyle skuteczny, a ich gra w ofensywie była bardziej uderzaniem głową w ścianę. W 90.minucie piłkę w siatce rywali umieścił Ronald Araujo, ratując Dumę Katalonii.

Ostatecznie Barcelona zremisowała z Granadą 1:1.

Barcelona - Granada 1:1 (0:0).

Bramka: Duarte 2', Araujo 90'