La Liga: Barcelona tym razem bez wpadki, pewna wygrana z Elche

24.02.2021 20:50
Barcelona - Elche

FC Barcelona po wpadce z Cadiz w poprzedniej serii gier (1:1) pokonała w zaległym spotkaniu 1. kolejki La Ligi Elche 3:0. Wszystkie gole padły w drugiej połowie.

FC Barcelona nie mogła zaliczyć ostatnich dni do udanych, bowiem najpierw dostała łomot od Paris Saint-Germain w Lidze Mistrzów 1:4, a następnie tylko zremisowała z Cadiz 1:1 i ponownie straciła dystans do drugiego w tabeli Realu Madryt. Miała też trochę szczęścia, bo sensacyjnie punkty zgubił też lider Atletico Madryt (1:2 z Levante).

W środę "Duma Katalonii" odrabiała zaległości z 1. kolejki. Rywalem było broniące się przed spadkiem Elche.

La Liga: FC Barcelona - Elche [WYNIK]

Pierwsza połowa nie zapowiadała tak gładkiego zwycięstwa, bo po 45 minutach na tablicy wyników, mimo kilku dobrych szans, m.in. Trincao, wciąż widniał rezultat bezbramkowy.

Dopiero po zmianie stron gospodarze przyspieszyli i zaaplikowali rywalom trzy gole. Popisową partię rozegrał Lionel Messi, autor dwóch goli, a przyjezdnych "dobił" Jordi Alba. Warto odnotować również dwie asysty Martina Braithwaite'a.