Atletico znów ucieka spod topora. Wygrana po golu w 90. minucie

21.09.2021 21:38
Atletico Madryt

Atletico Madryt w meczu 6. kolejki hiszpańskiej La Liga wygrało na wyjeździe z Getafe 2:1. Bohaterem spotkania był Luis Suarez, który zdobył dla Rojiblancos obie bramki.

Atletico do przerwy przegrywało 0:1 po golu Stefana Mitrovicia. Po zmianie stron długo nie potrafiło odpowiedzieć, aż wreszcie w 74. minucie z boiska za czerwoną kartkę wyleciał Carles Alena. Chwilę później do wyrównania doprowadził Suarez.

Gdy wydawało się, że mecz zakończy się remisem, Suarez trafił po raz drugi i tym samym zapewnił swojej ekipie trzy punkty.

Atletico Madryt (przynajmniej na chwilę) liderem La Liga

Dla Atletico to czwarte zwycięstwo w szóstym ligowym meczu, ale kolejne wywalczone z ogromnym trudem. Warto przypomnieć, że poprzednie trzy wygrane ekipa Diego Simeone również odnosiła zaledwie jedną bramką, w tym z Espanyolem po trafieniu dopiero w 99. minucie.

Rojiblancos po zwycięstwie nad Getafe przynajmniej na chwilę objęli pozycję lidera La Liga. W środę wyprzedzić może ich Real Madryt, jeśli wygra swój mecz 6. kolejki z Mallorką.