Zamknij

Atletico reaguje. Jest stanowcza reakcja klubu na rasistowskie przyśpiewki

21.09.2022 07:57

W trakcie niedzielnych derbów Madrytu doszło do bardzo nieprzyjemnego incydentu. Fani Atletico zaczęli skandować rasistowskie przyśpiewki w stronę gwiazdy Realu Viniciusa Juniora. Po skandalicznym zachowaniu klub zapowiedział surowe kary.

Vinicius Junior
fot. JAVIER SORIANO/AFP/East News

W miniony weekend fani La Ligi żyli tylko jednym starciem. Mowa oczywiście o meczu Atletico z Realem Madryt. "Królewscy" okazali się lepsi i wygrali 2:1 na Civitas Metropolitano. Niestety spotkanie to zostanie zapamiętane nie tylko z powodu wydarzeń boiskowych, ale również z rasistowskich incydentów na trybunach.

W trakcie meczu sympatycy Atletico obrali sobie za cel skrzydłowego gości Viniciusa Juniora. Brazylijczyk nie miał łatwego wieczoru tamtego dnia, ponieważ był wyzywany m.in. od małp. "Los colchoneros" wydali w tej sprawie specjalne oświadczenie, w którym potępiają takie zachowanie. Zapowiedzieli również surowe kary.

loader

Atletico potępiło zachowanie kibiców podczas derbów Madrytu

"Ostro potępiamy niedopuszczalne okrzyki, które wykonywano podczas derbów. Rasizm jest jedną z największych plag w naszym społeczeństwie i niestety świat futbolu nie jest od niego wolny. Nasz klub od zawsze charakteryzował się otwartą przestrzenią dla fanów różnych narodowości, ras, kultur i klas społecznych. Nieliczne osoby nie splamią naszego wizerunku" - przekazano w oświadczeniu.

Wobec tych kibiców, którzy skandowali rasistowskie przyśpiewki zostaną wyciągnięte surowe konsekwencje. "To wywołuje w nas oburzenie. Nie pozwolimy, aby ktokolwiek będący w naszych barwach wypowiadał rasistowskie i ksenofobiczne obelgi. W Atletico nie tolerujemy rasizmu. Nie poprzestaniemy, dopóki nie wyeliminujemy tego zjawiska" - dodano.

"Odczuwamy ogromny ból. Nie możemy pozwolić, aby ktoś kojarzył naszych kibiców z tego typu zachowaniami i kwestionował nasze wartości. Nasza decyzja jest stanowcza. Chcemy wyrzucić ich z czerwono-białej rodziny. Nie mogą być ich częścią" - zakończono.

RadioZET.pl