Atletico pokonało Real Sociedad. Ważny krok w kierunku mistrzostwa

12.05.2021 23:50
Atletico Madryt - Real Sociedad

Atletico Madryt pokonał Real Sociedad 2:1 (2:0) w meczu 36. kolejki La Liga. Dzięki zwycięstwu ekipa Diego Simeone na dwie kolejki przed końcem sezonu ma cztery punkty przewagi nad drugą Barceloną.

Atletico od pierwszych minut zaczęło dyktować tempo i przeważało na murawie. Kibice nie musieli długo czekać na pierwszą bramkę. Już w 16. Minucie Llorente miękko dośrodkowując w pole karne zagrał do Carrasco, który mocnym strzałem pokonał Remiro.

Piłkarze Realu Sociedad nie spieszyli się z atakiem. Dobrym udrzeniem popisał się Barrenetxea, ale trafił wprost w środek bramki w dobrze ustawionego Jana Oblaka. W międzyczasie drużyna Diego Simeone ruszyła po drugiego gola, cierpliwie budując atak pozycyjny. W końcu w 29. Minucie Luis Suarez popisał się świetnym prostopadłym zagraniem w pole karne. Tam pojawił się Correa, który precyzyjnym uderzeniem umieścił piłkę w siatce.

Po zmianie stron Real Sociedad kompletnie nie miał pomysłu na przejście do ataku, a Atletico stosowało wysoki pressing. Chociaż to ekipa Diego Simeone  częściej atakowała, nie potrafiła zamienić sytuacji na bramki, gdzie Luis Suarez kilkukrotnie nie znajdował drogi do bramki, popisując się niecelnymi strzałami.

Atletico blisko mistrzostwa Hiszpanii po wygranej z Realem Sociedad

Im było bliżej końcowego gwizdka, tym bardziej goście starali się wykreować sytuacje, która pozwoli im zagrozić bramce Oblaka. W 80. minucie bliski trafienia był Portu, ale po jego strzale, piłka trafiła w słupek.

Po trzech minutach Real Sociedad zdobył bramkę kontaktową. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, w polu karnym Atletico zapanował chaos, w którym najlepiej odnalazł się Zubeldia i wpakował piłkę do siatki. Piłkarze Realu zaczęli naciskać i szukać okazji do drugiego gola, ale finalnie musieli uznać wyższość rywali.

Dzięki wygranej Atletico ma cztery punkty przewagi nad drugą Barceloną.

Atletico Madryt - Real Sociedad 2:1 (2:0)

Bramki: Carrasco (16), Correa (28) - Zubeldia (83)