La Liga: Koszmarny błąd ter Stegena i kontuzja Pique. Barca przegrała z Atletico

21.11.2020 23:05
Atletico Madryt - FC Barcelona

FC Barcelona przegrała z Atletico Madryt 0:1 w meczu 10. kolejki hiszpańskiej La Ligi i prawdopodobnie na długo straciła Gerarda Pique. Lider defensywy "Dumy Katalonii" w drugiej połowie nabawił się kontuzji kolana. Antybohaterem spotkania został Marc-Andre ter Stegen.

FC Barcelona przystępowała do meczu na Wanda Metropolitano bez Sergio Busquetsa i Ansu Fatiego. Osłabieni byli też gospodarze - z powodu zakażenia koronawirusem Diego Simeone nie mógł skorzystać z Luisa Suareza, byłego napastnika "Blaugrany".

"Duma Katalonii" rozczarowuje na początku tego sezonu. Nie wszystko można tłumaczyć kontuzjami, bo dalecy od optymalnej formy są m.in. Antoine Griezmann czy Miralem Pjanić. Miejsce w połowie stawki zawsze będzie odbierane w tej drużynie jako klęska, a właśnie z taką sytuacją musi mierzyć się obecnie. Lepiej radzi sobie Atletico, które przed 10. kolejką zajmowało 3. pozycję.

La Liga: Atletico - FC Barcelona [WYNIK]

Spotkanie w Madrycie długimi fragmentami przypominało klincz. Obie ekipy nie chciały zaryzykować, oddawały mało strzałów i rzadko zagrażały bramce rywali.

W pierwszej połowie ter Stegen doskonale obronił uderzenie Saula, ale w doliczonym czasie gry popełnił koszmarny błąd. Niemiec wybiegł daleko przed własne pole karne, jednak uprzedził go Yannick Ferreira Carrasco, który łatwo minął golkipera Barcelony i z ponad 30 metrów kopnął piłkę do pustej bramki.

Po zmianie stron najgroźniejszy w polu karnym Atletico był... Clement Lenglet, który zmarnował dwie wyborne okazje. Na domiar złego Francuz stracił kolegę z defensywy. W 57. minucie Jordi Alba sfaulował Angela Correrę, który całym impetem ciała wpadł w kolano Gerarda Pique. Hiszpan nie był w stanie kontynuować gry, murawę opuścił ze łzami w oczach w asyście fizjoterapeutów, co może oznaczać poważną kontuzję.

Atletico Madryt zrównało się punktami z Realem Sociedad, który mecz 10. kolejki z Cadiz rozegra w niedzielę. "Rojiblancos" mają do rozegrania dwa zaległe spotkania. FC Barcelona jest 10., ale jeszcze w tej serii gier może stracić tę lokatę na rzecz Alaves lub Valencii oraz Getafe bądź Eibar.

Atletico Madryt - FC Barcelona 1:0

Bramki: Yannick Ferreira Carrasco (45.+3)