Zamknij

Atak zimy w Hiszpanii. Mecz Atletico Madryt - Athletic Bilbao przełożony

09.01.2021 10:31
Atletico Madryt - Athletic Bilbao
fot. PAU BARRENA/AFP/East News

Mecz Atletico Madryt - Athletic Bilbao, który miał się odbyć w sobotę 9 stycznia w ramach 18. kolejki La Ligi, został przełożony z powodu ataku zimy w stolicy Hiszpanii. Samolot z piłkarzami z Kraju Basków nie był w stanie wylądować na lotnisku w Madrycie.

  • Zima torpeduje piłkarskie rozgrywki w Hiszpanii
  • Mecz Atletico Madryt - Athletic Bilbao został odwołany z powodu trudności ekipy z Kraju Basków w dotarciu do stolicy
  • Kłopoty mieli też zawodnicy Realu Madryt

Spotkanie Atletico - Athletic było zaplanowane na godz. 16:15 i miało być - obok starć Granady z Barceloną i Sevilli z Realem Sociedad San Sebastian - jednym z hitów 18. kolejki La Ligi. Już teraz wiadomo, że mecz się nie odbędzie, a włodarze hiszpańskich rozgrywek będą musieli poszukać nowego terminu.

Powodem przełożenia pojedynku jest nagły atak zimy w Hiszpanii. Jak informują miejscowe media, z powodu obfitych opadów śniegu w niemal całym kraju występują trudności w ruchu kolejowym i lotniczym. Właśnie z tego względu samolot z piłkarzami z Bilbao nie był w stanie wylądować na lotnisku w Madrycie i został zawrócony do Kraju Basków.

Problemy Realu Madryt

Wielkie problemy z dotarciem do Navarry miał inny madrycki klub, Real. Mistrzowie Hiszpanii spędzili w samolocie blisko cztery godziny w oczekiwaniu na... rozmrożenie pasa startowego. Ostatecznie "Królewscy" dotarli do celu, ale nie jest pewne, czy wieczorne sobotnie starcie z Osasuną Pampeluna dojdzie do skutku. W regionie przewidywane są kolejne obfite opady śniegu.

Włodarze La Ligi zapowiedzieli, że jeśli meczu nie uda się rozegrać w sobotę, zostanie przeniesiony na niedzielę. To z kolei sprawi, że podopieczni Zinedine'a Zidane'a stracą dobę z przygotowań do półfinałowego meczu Superpucharu Hiszpanii z Athletikiem Bilbao.

RadioZET.pl/realmadryt.pl/Atletico