Zamknij

Atletico chce sprowadzić Antoine'a Griezmanna. Potwierdził to prezydent klubu

Paweł Żurek
19.05.2021 09:30
Atletico chce sprowadzić Antoine'a Griezmanna. Potwierdził to prezydent klubu
fot. East News

Prezydent Atletico Madryt Enrique Cerezo przyznał, że klub chciałby sprowadzić z powrotem Antoine’a Griezmanna. Francuz trafił do Barcelony w lipcu 2019 roku. - Mam nadzieję, że go odzyskamy. Myślę jednak, że Barcelona nie będzie go chciała sprzedawać – nie ukrywał włodarz klubu z Madrytu

  • Prezydent Atletico Enrique Cerezo wypowiedział się na temat Griezmanna w hiszpańskim programie radiowym SER
  • Jak stwierdził, chciałby odzyskać Griezmanna. Nie zdradził jednak, czy Atleti w tym okienku złoży ofertę za mistrza świata

Antoine Griezmann to wspaniały piłkarz. Mam nadzieję, że go odzyskamy, choć nie wiem, czy Barcelona będzie chciała go sprzedać – stwierdził prezydent Atletico Madryt Enrique Cerezo i dodał: - Każdy zespół byłby szczęśliwy mając takiego zawodnika, jak Antoine.

Griezmann w tym sezonie zagrał dla Barcelony 50 razy. Zdobył 19 bramek i zaliczył 12 asyst. Od kiedy Griezmann trafił do Barcelony strzelił łącznie 34 gole, a 16 razy wpisał się do statystyk jako autor ostatniego podania.

W pięciu sezonach w Atletico średnia suma goli i asyst Francuza wynosiła 35,8 gola na sezon (133 gole i 46 asyst). W Barcelonie jest ona niższa i wynosi 25.

Hiszpańskie media: Antoine Griezmann do Atletico, Joao Felix do Barcelony

Krótko po tym, jak Cerezo wypowiedział się na temat Griezmanna w CER w hiszpańskich mediach zaczęły pojawiać się plotki dotyczące przyszłości Francuza. Jedna z opcji przedstawiona przed dziennikarzy zakłada, że mistrz świata z 2018 roku trafiłby do Atletico, a do Barcelony przeniósłby się Joao Felix. 

RadioZET.pl/SER