Atletico Madryt przegrało z Levante. Kryzys lidera La Liga

20.02.2021 19:19
Atletico - Levante

Atletico Madryt przegrało w sobotę z Levante 0:2 w meczu 23. kolejki La Liga. To już druga porażka zespołu Diego Simeone w tym sezonie.

Levante znalazło sposób na świetnie spisujące się w tym sezonie Atletico, które na własnym terenie pokonane zostało po raz pierwszy od 447 dni. Pierwszą bramkę w sobotę zdobył w 30. minucie kapitan Jose Luis Morales, który trafił do siatki po raz 11. w tym sezonie.

Wynik ustalił w doliczonym czasie drugiej połowy rezerwowy Jorge de Frutos, który trafił do bramki opuszczonej przez Jana Oblaka. Bramkarz Atletico próbował wspomóc drużynę w polu karnym w czasie rzutu rożnego.

Atletico z drugą porażką w tym sezonie. Lider La Liga gubi punkty

Madrytczycy pozostali bez punktów na własnym boisku po raz pierwszy od 1 grudnia 2019 roku, kiedy pokonała ich Barcelona.

Sobotnia porażka nie zachwieje pozycją Atletico w tabeli - podopieczni Diego Simeone mają 55 punktów po 23 meczach i o sześć wyprzedzają Real. Na trzecim miejscu jest Barcelona z dziewięcioma "oczkami" straty, ale wicemistrzowie Hiszpanii rozegrali o jedno spotkanie mniej.