Athletic lepszy od Atletico, ekipa z Bilbao w finale Superpucharu Hiszpanii

13.01.2022 22:12
Athletic Bilbao - Atletico Madryt

Athletic Bilbao pokonał Atletico Madryt 2:1 i awansował do finału Superpucharu Hiszpanii. W nim w niedzielę spotka się z Realem Madryt, który dzień wcześniej ograł 3:2 Barcelonę.

Obie ekipy dość późno rozpoczęły strzelanie w tym spotkaniu. Na prowadzenie w 62. minucie wyszli piłkarze ze stolicy Hiszpanii. Joao Felix uderzył piłkę głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i trafił w słupek, ale futbolówka odbiła się tak niefortunnie, że trafiła w plecy Unaia Simona i na nieszczęście dla Bilbao wpadła do bramki.

Drużyna z Kraju Basków szybko wzięła się za odrabianie strat i stworzyła sobie kilka dogodnych sytuacji do zdobycia gola. Dopięła swego w 77. minucie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Jana Oblaka pokonał strzałem głową Yeray Alvarez. Nie minęło pięć minut, a Bilbao prowadziło. Tym razem do siatki trafił wprowadzony z ławki rezerwowych Nico Williams.

Atletico Madryt kończyło mecz w osłabionym składzie po tym, jak czerwoną kartkę obejrzał Jose Maria Gimenez, który agresywnie zaatakował jednego z rywali, trafiając go korkami w twarz.

Finał Superpucharu Hiszpanii 2022

Rywalem Bilbao w finale Superpucharu Hiszpanii będzie Real Madryt. Królewscy w środę pokonali po dogrywce FC Barcelonę 3:2. Gole strzelali Vinicius Junior, Karim Benzema i Federico Valverde. Dla Barcy trafiali Luuk de Jong i Ansu Fati.

Mecz Athletic Bilbao - Real Madryt w niedzielę o godzinie 19.30.