Athletic Bilbao w finale Pucharu Króla

05.03.2021 08:16
Athletic Bilbao - Levante

Athletic Bilbao pokonało Levante 2:1 w półfinale Pucharu Króla. W dogrywce zwycięskiego gola zdobył Alejandro Berenguer. W finale Baskowie zmierzą się z Barceloną.

W 17. minucie na prowadzenie wyszło Levante po strzale Martiego Rogera. Trzynaście minut później do wyrównania doprowadził Raul Garcia, który wykorzystał rzut karny. Po regulaminowym czasie gry, do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dogrywka, w której górą byli goście.

Barcelona zagra z Athletic w finale Pucharu Króla po raz dziewiąty w historii, a pierwszy od 2015 roku. Spotkanie zaplanowane jest na 17 kwietnia w Sewilli. Niemal dwa tygodnie wcześniej ekipa z Bilbao zagra w... finale sprzed roku. Ich rywalem będzie Real Sociedad San Sebastian. Mecz nie odbył się wcześniej z powodu pandemii COVID-19.

"Duma Katalonii" w półfinale - także po dogrywce - wygrała z Sevillą, triumfując w dwumeczu 3:2.

W 1/16 finału z rozgrywkami w sensacyjnych okolicznościach pożegnał się Real Madryt, który uległ trzecioligowemu Alcoyano. Rundę wcześniej odpadło natomiast pewnie prowadzące w tabeli ekstraklasy Atletico Madryt.