La Liga: Real trzyma Barcelonę na dystans, kontrowersje w Bilbao

05.07.2020 16:02
Athletic Bilbao - Real Madryt

Real Madryt zmierza po mistrzostwo Hiszpanii. W 34. kolejce La Ligi "Królewscy" pokonali na San Mames Athletic Bilbao 1:0, a jedynego gola z rzutu karnego strzelił Sergio Ramos. Nie obyło się jednak bez kontrowersji.

Dla Realu Madryt Athletic był jedną z dwóch, obok Villarreal, największych przeszkód w drodze po tytuł mistrza Hiszpanii. Na Basków liczyli - oprócz ich fanów - także kibice "Dumy Katalonii", którzy wierzą jeszcze w obronę tytułu. Przed tą serią gier "Blaugrana" traciła cztery "oczka" do aktualnego lidera La Ligi.

Trener Zinedine Zidane posadził w tym meczu nie ławce m.in. Toniego Krossa i Isco, a z powodu kontuzji nie mógł liczyć na Edena Hazarda i Raphaela Varane'a. Po raz pierwszy od ponad roku w wyjściowym składzie znalazł się Marco Asensio.

Real Madryt pokonał Athletic Bilbao

Pierwsza połowa toczyła się w dość sennym tempie, ale i tak okazji z obu stron nie brakowało. Najlepszych nie wykorzystali Karim Benzema i Inaki Williams.

Po zmianie stron "Królewscy" przycisnęli, a za swoje wysiłki zostali nagrodzeni w 73. minucie. Dani Garcia nadepnął w polu karnym na stopę Marcelo, a arbiter po obejrzeniu powtórki wskazał na "wapno". Jedenastkę na gola zamienił Sergio Ramos, który po raz pierwszy w karierze osiągnął dwucyfrową liczbę ligowych goli (10).

Chwilę później karnego powinni otrzymać gospodarze. Ramos, nie widząc Raula Garcii, dopuścił się podobnego przewinienia jak zawodnik Athletiku, ale w tym przypadku sędzia nie zdecydował się na podyktowanie karnego, ba, nawet nie pofatygował się do monitora (błąd arbitrów VAR).

Więcej goli nie padło i Real na trudnym terenie wywalczył komplet punktów. Wieczorem w niedzielę Barcelona zagra na wyjeździe z Villarreal.

Athletic Bilbao - Real Madryt 0:1

Bramki: Sergio Ramos (73. - karny)