Aritz Aduriz kończy karierę. "Moje ciało powiedziało dość"

20.05.2020 20:07
Artiz Aduriz
fot. PAP/EPA

Aritz Aduriz ogłosił zakończenie kariery. Legendarny napastnik Athletiku Bilbao poinformował o swojej decyzji w mediach społecznościowych. - Moje ciało powiedziało "dość" - napisał w komunikacie.

Aritz Aduriz to prawdziwa legenda hiszpańskiej La Liga. 39-letni w tej chwili napastnik pierwsze kroki w profesjonalnym futbolu stawiał właśnie w Bilbao. Potem grał m.in. w Realu Valladolid czy Valencii. W 2012 roku wrócił do Athletiku, którego później stał się prawdziwą legendą. Wielu uważa, że jego kariera zaczęła się dopiero po trzydziestce. Niespełna rok temu zdobył jedną z najpiękniejszych bramek w swojej karierze. Mając 38 lat dał swojej ekipie zwycięstwo w 89. minucie meczu z Barceloną po kapitalnym strzale z przewrotki.

Aritz Aduriz - gol w meczu Athletic - Barcelona [WIDEO]

- Nadszedł czas. Wiele razy mówiłem, że piłka nożna zostawi cię, zanim ty zostawisz ją. Wczoraj lekarze powiedzieli mi, żebym wszczepił protezę biodra. Moje ciało powiedziało "dość". Nie dam rady więcej pomagać moim kolegom, jakbym tego chciał. Takie jest życie profesjonalnego sportowca. Proste, bardzo proste - czytamy w komunikacie opublikowanym przez Aduriza.

Artiz Aduriz zaliczył 13 meczów w barwach reprezentacji Hiszpanii. Strzelił w nich dwie bramki.

TO RÓWNIEŻ MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

RadioZET.pl/AN

Posłuchaj podcastu