Zamknij

"Następca Messiego" z nowym kontraktem. Jego klauzula odstępnego zwala z nóg

21.10.2021 13:39
Ansu Fati
fot. PAP/EPA

Ansu Fati, największy piłkarski talent w kadrze Barcelony, podpisał z katalońskim klubem nowy kontrakt. Umowa gwarantuje hiszpańskiemu skrzydłowemu wysoką podwyżkę oraz zawiera w sobie kwotę odstępnego wynoszącą... jeden miliard euro.

Niespełna 19-letni  Ansu Fati ma być dla Barcelony "nowym Lionelem Messim", nic więc dziwnego, że klub przedłużył z nim kontrakt aż do 2027 roku, a w umowie znalazł się zapis o kwocie odstępnego w wysokości miliarda euro.

Wcześniejszy kontrakt Fatiego wygasał po zakończeniu bieżącego sezonu, ale w klubie ze stolicy Katalonii nie było pośpiechu, bowiem widniał w nim zapis o pierwszeństwie "Blaugrany" w negocjacjach przy zawieraniu przez piłkarza jakiejkolwiek nowej umowy.

Ansu Fati z nową umową w Barcelonie. Jego klauzula odstępnego zwala z nóg

Urodzony w Gwinei Bissau, ale wychowujący się w Hiszpanii Fati jest kolejną wielką piłkarską nadzieją, którą udało się zatrzymać przeżywającej spore kłopoty finansowe Barcelonie. Wcześniej przedłużono umowę z jego rówieśnikiem, Pedrim. W kontrakcie pomocnika również znalazła się klauzula odstępnego w wysokości miliarda euro.

Do Fatiego, który niedawno wrócił na boisko po kilku miesiącach przerwy spowodowanej kontuzją i operacją kolana, należy kilka klubowych rekordów. Hiszpan jest m.in. najmłodszym strzelcem gola w historii Barcelony, a także najmłodszym piłkarzem, który uzyskał bramkę w Lidze Mistrzów. Jesienią 2020 zadebiutował w reprezentacji Hiszpanii.

RadioZET.pl/PAP, FC Barcelona