La Liga: Zwycięska inauguracja Realu Madryt, dublet Benzemy

14.08.2021 23:54
Alaves - Real Madryt

Real Madryt na inaugurację sezonu 2021/2022 w La Lidze pokonał na wyjeździe Deportivo Alaves 4:1. Dubletem popisał się Karim Benzema, a ozdobą spotkania była cudowna asysta Edena Hazarda.

• Real Madryt pokonał Deportivo Alaves 3:1 w meczu 1. kolejki La Ligi
  • Dubletem popisał się Karim Benzema, a jednego gola zdobył Nacho
  • Ozdobą spotkania była asysta Edena Hazarda

Real Madryt latem przeszedł niemałą rewolucję. Z zespołu odszedł duet stoperów od lat stanowiący o sile "Królewskich" - Sergio Ramos przeniósł się do PSG, a Raphael Varane podpisał kontrakt z Manchesterem United. Roszada nastąpiła także na ławce trenerskiej, bowiem Carlo Ancelotti zastąpił Zinedine'a Zidane'a. "Odzyskano" za to Garetha Bale'a i Edena Hazarda.

Do zespołu dołączył m.in. David Alaba, który jest graczem uniwersalnym; docelowo ma grać na środku obrony, ale w sobotę pod nieobecność Marcelo wystąpił na lewej stronie bloku defensywnego. Kontuzjowani są m.in. Toni Kroos i Dani Carvajal.

La Liga: Deportivo Alaves - Real Madryt [WYNIK]

W pierwszej połowie lepsze wrażenie sprawiali gospodarze, jedna nie potrafili znaleźć drogi do siatki strzeżonej przez Thibaut Courtois. Worek z bramkami otworzył się dopiero po przerwie, ale trafiali głównie zawodnicy gości.

"Królewscy" załatwili sprawę w 17 minut. W 48. minucie wynik otworzył Karim Benzema po cudownej asyście Edena Hazarda. Później drogę do siatki Alaves znajdowali jeszcze Nacho, ponownie Benzema, a w końcówce wynik ustalił Vinicius. Gospodarzy stać było tylko na honorowe trafienie autorstwa Joselu.

Deportivo Alaves - Real Madryt 1:4

Bramki: Joselu (65. - karny) - Karim Benzema (48., 62.), Nacho (56.), Vinicius (90.+2)