Zamknij

Agent "Lewego" nagrodzony za transfer. Znamy wysokość prowizji od Barcelony

04.08.2022 12:08
Agent "Lewego" nagrodzony za transfer. Znamy wysokość prowizji od Barcelony
fot. FRANCK FIFE/AFP/East News

The Athletic podał szacunkową kwotę, którą Pini Zahavi, agent Roberta Lewandowskiego otrzyma w ramach prowizji za transfer Polaka do Barcelony.

"Podobno Barcelona przez cztery lata kontraktu z napastnikiem przeznaczyła 20 milionów euro na wynagrodzenie agenta dla przedstawiciela Roberta Lewandowskiego Piniego Zahaviego. Chociaż źródła zbliżone do obu klubów twierdziły, że otrzyma on jednorazowo 5 milionów euro prowizji z transferu" – czytamy w obszernym artykule The Athletic dotyczącym Barcelony.

Lewandowski trafił do katalońskiego klubu za 45 mln euro plus pięć mln w zmiennych. Polak pożegnał się już z piłkarzami i władzami Bayernu, a od 19 lipca trenuje z Barceloną. Reprezentant Polski od kilku miesięcy otwarcie deklarował, że zamierza opuścić Bayern, ale początkowo klub nie chciał tego zaakceptować. Negocjacje w tej sprawie trwały bardzo długo. W tym czasie dochodziło do wielu słownych potyczek pomiędzy Lewandowskim, jego agentem Pinim Zahavim, a prezesem niemieckiego klubu Oliverem Kahnem.

-Czuję, że jestem we właściwym miejscu. Wszystko, co wydarzyło się w ostatnich tygodniach przez moim transferem do Barcelony miało oczywiście związek z klubową polityką. Bayern starał się znaleźć argumenty, dzięki którym mógł mnie sprzedać. Było to szczególnie istotne w kontekście kibiców, ponieważ bardzo trudno było im wytłumaczyć decyzję o rezygnacji z najlepszego napastnika. Musiałem to zaakceptować, pomimo tego, że powiedziano wiele g... na mój temat. To była nieprawda, ale wiedziałem, że fani wciąż bardzo mnie wspierają, nawet w tym trudnym okresie - wyznał Lewandowski w rozmowie z ESPN.

W piątek na Camp Nou odbędzie się prezentacja Polaka. Na stadionie obejrzy ją kilkadziesiąt tysięcy widzów. Ceremonia rozpocznie się o godzinie 11:00, jednak już od 9:30 kibice będą mogli wejść na Camp Nou. Prezentacja "Lewego" na pewno pobije rekord Ronaldinho, którego powitało 25 tysięcy miłośników Barcy.

RadioZET.pl/The Athletic/PAP