La Liga: Real i Barcelona rozgromiły rywali. Wyścig o tytuł trwa

26.04.2017 23:33

Real Madryt i Barcelona nie miały litości dla swoich rywali w meczach 34. kolejki La Liga. Najpierw "Blaugrana" rozgromiła u siebie Osasunę 7:1, a następnie "Królewscy" pokonali na wyjeździe Deportivo 6:2.

Real Madryt fot. PAP/EPA

Po dwa gole zdobyli w środę dla Barcelony: Lionel Messi, Andre Gomez i Paco Alcacer. Jedno trafienie dołożył Javier Mascherano, dla którego było to pierwsze trafienie w barwach klubu z Camp Nou. Warto dodać, że Argentyńczyk gra w stolicy Katalonii od 2010 roku. Honorową bramkę dla Osasuny strzelił Roberto Torres.

Problemów ze zdobyciem kompletu punktów nie miał też Real. Podopieczni Zinedine'a Zidane'a prowadzenie objęli już w 1. minucie po golu Moraty. 13 minut później trafił James Rodriguez. Dla rywali kontaktową bramkę strzelił Florin Andone. Tuż przed przerwą prowadzenie Realu na 3:1 podwyższył Lucas Vazquez. Po zmianie stron gole zdobywali jeszcze: James, Isco i Casemiro (dla Realu) oraz Joselu (dla Deportivo).

Liderem tabeli jest Barcelona, która ma tyle samo punktów co Real, ale lepszy bilans bezpośrednich spotkań. "Królewscy" mają jednak do rozegrania jeszcze jeden zaległy mecz.