La Liga: Valencia zremisowała z Atletico w hicie 1. kolejki

20.08.2018 22:15

Mecz Valencia - Atletico w 1. kolejce nowego sezonu La Liga zakończył się remisem 1:1. Spotkanie było szlagierem tej serii spotkań.

Atletico - Valencia fot. PAP/EPA

Atletico to obok Realu Madryt i Barcelony główny kandydat do zdobycia mistrzowskiego tytułu. Rywale nie mieli problemów z wygraniem swoich meczów 1. kolejki, ale też nie musieli się mierzyć z tak trudnym przeciwnikiem. Valencia to czwarty zespół poprzedniego sezonu, który latem wzmocnił skład takimi piłkarzami jak Kevin Gameiro czy Michy Batshuayi.

jako pierwsi na prowadzenie wyszli podopieczni Diego Simeone. Antoine Griezmann kapitalnie zagrał w pole karne do Angela Correi, a ten z bliskiej odległości pokonał bramkarza mocnym strzałem. Valencia odpowiedziała na początku drugiej połowy. W 56. minucie Rodrigo otrzymał dobre podanie w pole karne, przyjął pikę na klatkę piersiową i strzałem z powietrza pokonał Jana Oblaka.

W dalszej części meczu obie ekipy miały szanse na podwyższenie wyniku, ale sztuka ta nie udała się żadnej z nich.